Június 5 (Hollandia - Magyarország 6:1   a gólok)

Június 11

Június 12

Június 13

Június 14 (Hollandia - Dánia 2:0)

• Gondolom legtöbb olvasóm látta (egyenesben vagy felvételről) a meccset, így sok újat nem tudok mondani. A várt csapat kezdett, és az is várható volt, hogy a dánok célja a 0:0. Ehhez a hollandok körülményes lassú és sok hibával tarkított játéka sokáig segítette is őket. Az első félidőben, a holland mezőnyfölény ellenére minimum egyenrangú ellenfelek voltak. De az a csapat amelyik több, mint 60%-ban birtokolja a labdát, számíthat arra, hogy az ellenfél védői nem fognak tudni 90 percen keresztül az utolsó pillanatban közbelépni. Elöbb utóbb csak meginganak. Mindenesetre Agger (vagy Poulsen?) öngólja jókor jött. A dánok ezután kicsit jobban törték magukat, de vagy addigra elfáradtak, vagy csak ennyit tudnak, mindenesetre komoly veszélyt Stekelenburg kapujára a második félidőben nem jelentettek. Döntő fordulatot jelentett a meccs képén az Elia - Van der Vaart csere. Elia első akciója a VB eddigi egyik legszebb megmozdulása volt. Ettől kezdve a jobbhátvéd nem merte elhagyni a szélt, amivel több helye lett Van Persienek és Sneijdernek, de még Van Bommel is szabadabban kezdet mozogni. A második csere is segített, amikor Van Persie helyett Afellay ment be, és Kuijt lett a középcsatár. De addigra már csak egy csapat volt a pályán.
  • Talán jobb is, hogy Oranje nem sziporkázó játékkal kezdett. A 3 pont megvan, és azt meg is érdemeltük. Semmi okunk nincs a következő meccseket nem komolyan venni. A következő meccset, a japánok ellenit, mai győzelmük után mindenképpen komolyan kell vennünk. Ezzel együtt nem hiszem, hogy a csoportban még gondjaink lehetnének.
    Megint előjött a vita, hogy játszhat-e egy csapatban Sneijder és Van der Vaart. Így, mint ma, biztos nem. Van der Vaart rendre behúzódott, amivel nagyon megkönnyítette a védők dolgák. Kuijt is sokszor ment, be, de helyén felfutott Van der Wiel, így az az oldal rendben volt. Van Bronckhorst nem képes már egész meccsen fel-fel futni. Ha Van der Vaart nem képes fegyelmezetten a szélen maradni, akkor jöjjön Elia.
  • Második kapusunk, Michel Vorm tegnap éjjel apa lett. Reggel még arról beszélt, hogy fiát reméli, hogy csak egy hónap múlva láthatja. Annál jobban örült, amikor a meccs után Van Marwijk mondta, hogy pakoljon össze, mert vettek neki jegyet, még ma este hazarepül, és csak csütörtök reggelre várják vissza.
  • Védelmünk meglepően jó volt. Egyszer jöttek csak zavarba, amikor Bendtner több védőnk között zavartalanul fejelhetett a kapura. De olyan védelem nincs, amelyik 90 percen át egyszer sem inog meg.
    Van Bommel jó volt, szememben a mezőny legjobbja. De Jong is jó lett volna, de megint volt egy olyan kétlábas belemenése, amiért akár pirosat is kaphatott volna. Szerencsére a bíró megkegyelmezett neki. Sajnos ezt nem vette figyelmeztetésnek, és végül mégis kapott egy jogos sárgát.
    Sneijdernek a második gól előtti labdája Elia-hoz zseniális volt, de azon kívül kevés jót tett. Nem tudom, milyen alapon választotta a FIFA őt a mezőny legjobbjának. Van der Vaart alig maradt kint a baloldalon, így bár voltak jobb megmozdulásai, feladatát rosszul hajtotta végre, és jogosan cserélte őt le Van Marwijk. Mivel a mezöny legjobbja általában legalább 45 percet játszik, Elia nem lehetett az. De nagyon jó volt, és egyre közelebb van egy kezdőhelyhez. Kuijt az első félidőben hibát hibára halmozott. A második félidőre feljavult, majd miután bement középre, kimondottan jó lett. Afellay nem volt túl sokat a pályán, de nem volt rossz. Ugyanez igaz De Zeeuw-re is.
    Van Persie rossz napot fogott ki. Szinte semmi nem sikerült neki. Bár sárga lapjánál túl szigorú volt a bíró, de amikor lesnél továbbment, és "gólt" lőtt, kaphatott volna még egyet. Ez is azért volt, mert nem ment neki.

Június 28 (Hollandia - Szlovákia 2:1)

• Robben kezdett a sérült Van der Vaart helyett. A jobbszélen játszott; Kuijt a baloldalon. Óvatosan kezdtünk; Robben első akciója nem sikerült. A másodikra a 18-ik percig kellett várnunk. Sneijder fantasztikus hosszú labdájával 2-3 védő kíséretében elindult befelé. Van Persie ugyanakkor a jobb szél felé futott, és ettől egy pillanatra megzavarodtak a védők. Nem tudták, kit kövessenek. Ezt használta ki Robben és ballal nagy gólt lőtt. Sajnos Oranje ezután megelégedett a játék kézben tartásával. Ez sikerült. Az első perceket leszámítva nem ment szlovák labda Stekelenburg irányába. Az első veszély kapujára a 67-ik percben volt, amikor Heitinga nem vette át, a Van der Wiel által elengedett Stoch-ot, aki jobbal kapura lőhetett. Nagy védés volt. 2 perc múlva Vittek közeli lövését még nagyobb bravúrral védte. Ezelőtt De Jong kilépett Vittek mellől. Vagy lesre akarta tenni (de ehhez Van der Wielnek is ki kellett volna lépnie) vagy abban bízott, hogy meg tudja szerezni a labdát, és gyorsan akart indítani. Lényeg, hogy nem lett gól. Néhány perc múlva Elia ment be Robben helyett, majd Huntelaar Van Persie helyett. Van Persie nagyon nem értett egyet lecserélésével, mert abban bízott, hogy a meccs végén a szlovákok egyre elkeseredettebben fognak támadni, amivel több lehetősége lesz elöl. Szerencsére meglett a második gól. A 84-ik percben Van Bronckhorst gyors szabadrúgását Kuijt átfejelte a kifutó kapuson, majd a felfutó Sneijderhez játszott, aki megszerezte második VB gólját. Szép lett volna tartani a nullát, de most sem sikerült. A 94-ik percben Heitingáról a labda szerencsétlenül Jakubko elé pattant. Stekelenburg kifutott, és eléje vetődött. A labdát egyikük sem érte el, de Jakubko okosan (?) átesett Stekelenburg behúzott karján. Az ilyenért lehet 11-est adni. Vittek utolsó két 11-esét kihagyta. Egyszer középre lőtt, egyszer balra. Stekelenburg arra számított, hogy most jobbra fog lőni. Megint balra lőtt. Néha jobb, ha nem tanulmányozzuk a 11-es lövőket.
  • Oranje megint számítóan, főleg gyors ellentámadásokban bízva játszott. A szlovákok, féltek ettől, különösen Robben gólja után, és 2:0-ig nem mertek teljes erővel támadni. Végül is, a 11-esen kívül két lövés ment a holland kapura. Oranje megérdemelten nyert. 2-3 percet leszámítva kézben tartotta a játékot, és a helyzetek alapján is jobb volt. Robben most már 70 percet tudott játszani. Talán pénteken már 90-re is jó lesz. Ha már itt tartok. Van der Vaart együtt melegített be társaival. 1-2 napon belül játékra kész lesz.
    A két legutóbbi tornán, a 2006-os VB-n és a 2008-as EB-n Oranje amint túljutott a csoportmeccseken kiesett. Ennél tehát már most jobb. A mai Oranje játékerőben gyengébbek ellen, ha nem is sziporkázó játékkal, de mindig nyer. Ennek ezzel a meccsel egyelőre vége. A brazil játékosok nem rosszabbak a hollandoknál. Ellenük az eddiginél többre lesz szükség. De, talán, mint két éve, a nagy ellenfél most is ki fogja hozni a játékosokból a maximumot.
  • Stekelenburg eddigi jó VB szereplése, és persze azon belül is mai szereplése után már senki nem beszél Van der Sar-ról. Kapus problémája nincs Hollandiának. Ezzel nem azt mondom, hogy Stekelenburg már jobb. Csak azt, hogy nagyon jó.
    Van der Wiel ma nagyon rossz volt. Nem mert akciókat kezdeni, csak tologatta a labdát, sokszor el is vesztette. Sokat futott, és sok passza is volt, de legtöbbször hátra, oldalra. Remélem péntekre összeszedi magát. A többi védővel nem volt baj. 2 megingás volt, de Stekelenburg helyén volt mindkétszer. Persze pénteken két megingás végzetes lehet.
    Van Bommel és De Jong ma is a csapat erősségei voltak. Sneijder jobb volt, mint az első két meccsen. Robben gólja előtti labdája  majdnem olyan szép volt, mint Kamerun ellen Huntelaar gólja előtti labdája volt, ugyancsak Robbenhez. Volt még néhány szép labdája és egy jó lövése. Mindenesetre élvezte, hogy egyedül volt 10-es.
    Robben volt a FIFA "Man of the Match"-e. Meg tudom érteni. Gólján kívül is voltak nagyon jó akciói. Van Persie legjobb akciója labda nélkül volt, Robben gólja előtt. Volt néhány jobb megmozdulása, de az igazi Van Persie-t ezen a VB-n még nem láttuk. Mentségére szolgáljon, hogy nagyon kevés használható labdát kap. Afellay-jal és Van der Vaarttal nagyon jól megértik egymást. Sneijderrel kevésbé. Kuijt jó volt. Rengeteget dolgozott, kint maradt a szélen, volt egy nagyon jó lövése, és Sneijder gólja nagyrészt neki volt köszönhető. Elia beadásai ugyan nem sikerültek, de rendre jól megdolgoztatott két hátvédet.